Foliowe zabezpieczenie


Kurtyna przemysłowa, zwana potocznie – kurtyna z folii, jest wykonana ze specjalistycznych pasów folii spawalniczej. Służy ona do wygrodzenia boksów spawalniczych, co stanowi pewnego rodzaju zabezpieczenie przy szkodliwych warunkach spawalniczych. Kurtyna z folii chroni otoczenie stanowiska spawalniczego przed niekorzystnym promieniowaniem świetlnym, które powstaje podczas spawania.
Dodatkowo jeżeli kurtyna wykonana jest z odpowiednio grubych pasów foliowych, zatrzymuje również rozżarzone odpryski i roztopione drobiny metalu, co zdecydowanie jest jej mocnym atutem. Zresztą tak naprawdę takie kotary foliowe znajdują zastosowanie w wielu branżach, głównie w zakładach produkcyjnych i halach magazynowych, ale mają też zastosowania w innych branżach i zdecydowanie są dobrym wyborem przy dbaniu o bezpieczeństwo pracowników. Ponadto kurtyna z folii to wyjątkowo oszczędne rozwiązanie. Pozwalają zaoszczędzić nie tylko ze względu na to, że są niedrogie, ale przede wszystkim ze względu na swoje praktyczne i szerokie właściwości. Kolejnym atutem jest fakt dotyczący temperatury odczuwalnej w miejscach, gdzie wykonuje się pracę. Na przykład w takich magazynach czy halach, trudno jest utrzymać stałą temperaturę, ponieważ po pomieszczeniach nieustannie poruszają się ludzie, wózki paletowe, czy widłowe, działają maszyny, taśmy, itp. Częste wchodzenie i wychodzenie powoduje, że wciąż dochodzi do mieszania się ciepłego i zimnego powietrza co niewątpliwie wpływa na niekorzystny bilans energetyczny danych pomieszczeń. Koniec końców niepotrzebnie płaci się za wyższe rachunki za ogrzewanie lub chłodzenie za pomocą klimatyzacji. Więc zdecydowanie kurtyny z folii, inaczej zwane paskami foliowymi, w drzwiach pełnią funkcję kurtyn przemysłowych, generujących duże oszczędności.
Poza tym cena z takie kotary nie jest zbyt wygórowana, a też jakość i trwałość takich kurtyn jest długa. Zwykle przedsiębiorcy zakupujący takie kurtyny, na długo cieszą się z ich użytkowania, więc zwykle koszt zakupu takich kurtyn jest jednorazowy.